Przejdź do głównej treści

Pomysłowy Maluch

Są to zajęcia wszechstronnie rozwijające najmłodsze dzieci (1,5 – 3 lata) oraz przygotowujące je w bezpiecznej atmosferze do pójścia do przedszkola. 

Zajęcia “Pomysłowy Maluch” prowadzone są przez doświadczone nauczycielki przedszkola, które doskonale wiedzą jak zainteresować dzieci wspólnymi działaniami. 

W zależności od potrzeb dzieci, mogą one uczestniczyć w nich samodzielnie lub wspólnie z rodzicami/ opiekunami. Zabawa odbywa się według podobnej struktury, gdyż jasny plan dnia jest jednym z czynników, który pozwala dzieciom poczuć się bezpiecznie. 

Inspirujemy dzieci  nowymi aktywnościami, które usprawniają mowę, małą i dużą motorykę, wyobraźnie i koncentrację. Dzieci w przyjaznym i bezpiecznym miejscu mają możliwość nauki komunikowania własnych potrzeb, umiejętności nazywania i wyrażania emocji, ćwiczenia samodzielności podczas jedzenia, czynności higienicznych i innych.

Na zajęciach wykorzystywane są elementy zajęć muzyczno-ruchowych, rytmicznych, plastycznych, artystycznych, edukacyjnych, sensorycznych i relaksacyjnych.

Zajęcia “Pomysłowy maluch” trwają ok. 90 minut. Grupy liczą od 6 do 10 dzieci w podobnym wieku. 

Podczas zajęć przewidziana jest krótka przerwa na wspólny posiłek przyniesiony z domu.